A Microsoft minden év áprilisában és októberében szokott óriásfrissítéseket kiadni Windows 10 rendszerre, így a hónapban eljött az idő egy közel egy órás türelmi játékra. A jelenlegi gigapakk inkább hibajavításokat tartalmaz, mintsem látványos változásokat – mondjuk év végi csomagban így szokott lenni.
Ha a Windows Update nem jelezne a frissítés miatt, akkor ezen a linken a „Windows 10 2020. októberi frissítése” felirat alatt a Frissítés gombra kattintva tudjuk letölteni a segédet.
Futtatva elindul egy ellenőrzés és, ha minden hardver, illetve driver megfelelt a követelményeknek, indulhat a frissítés.
Nézzük meg, milyen fejlemények történtek a frissítésben
Megérkezett az új start menü dizájn
Sokkal átláthatóbb lett, mivel az alkalmazáslistában az ikonok mögötti háttér eltűnik, illetve a csempés felületen is a csempék háttere viszonylag beleolvad a start menü színébe, így jobban kiemelve az alkalmazásikonokat. Az ikonok pedig jobban illeszkednek majd a beállított színsémához és témához.
Bővültek a tálca alapértelmezett ikonjai
A Windows 10 már figyelembe veszi mire fogjuk használni az eszközünket. Például az Android telefonunkat használjuk, akkor megkapjuk a Phone ikont a tálcára, illetve, ha Xbox Live accountba belépünk és onnan játszunk, akkor a Xbox live app-ot kapjuk a tálcára alapértelmezettként. Ezt fiókunkba szinkronizálja beállításként a rendszer, így egy újratelepítés vagy gépváltás esetén belépést követően újra visszakerül az adott ikon.
Továbbfejlesztett értesítési rendszer
Az értesítések rész volt szerintem a Windows 10 egyik gyenge pontja, amit most már továbbfejlesztettek és számos hibajavítást eszközöltek. Végre képesek vagyunk normálisan és egyenként törölni az értesítéseket. Tudjuk szabályozni, mely értesítések legyenek benne a listában, tehát melyek jelenjenek meg, majd tűnjenek el egyszerűen anélkül, hogy a listába kerüljenek. Így például egy kevésbé fontos alkalmazástól jövő értesítések megjelennek, de nem kerülnek be a központba. A fókuszsegéd is pontosabb lett.
Speciális megjelenítési beállítások
Csakhogy a gépházban is történtek frissítések, mégpedig a kijelző megjelenítésénél már be tudjuk állítani a képfrissítést. Emellett részletesebb adatokat kapunk a monitorunkról.
Mini fejlesztés a rendszerbeállításokban
Képesek vagyunk a számítógép és Windows specifikációját kimásolni egy gomb segítségével.
Táblagépes fejlesztések
Pontosabb lett az érintőképernyő felismerés és az, hogy a billentyűzet csatlakoztatása után visszaáll direkt asztali módra a Windows 10. Ez annyit jelent, hogy a virtuális billentyűzet háttérbe szorul, ha a rendszer érzékeli a csatlakoztatott billentyűt. Ha nincs érintőképernyőnk, akkor az értesítéseknél és a gépházból is kikerült az a funkció, hogy be tudjuk kapcsolni. Ez sok felhasználók megkavart, így kivették belőle.
Microsoft Edge
Az új böngészőt szépen lassan elkezdték beépíteni a rendszerbe. A megnyitott lapok az alkalmazásváltó (ALT+TAB) külön is megjelennek.
Beállíthatjuk a Gépház – Rendszer – Több alkalmazás felület alatt.
Egyéb változások
- Újfajta, továbbfejlesztett eszközfelügyelet a felhasználók és csoport-házirendben
- Windows Defender újfajta fájlelérési formátumokkal is tud dolgozni
- VPN kapcsolatok esetén képes a Windows 10 automatikusan észlelni és leállítani a le-és feltöltéseket.
- Windows Mixed Reality további verziók támogatása
Hozzászólások
-