Ma a multimédiás tartalmak fénykorát éljük – a videómegosztó csatornák soha nem látott népszerűségnek örvendenek, s azok a cégek, akik el akarják érni, s meg akarják szólítani a célcsoportjukat, alkalmazkodva a 21. századi médiafogyasztási szokásokhoz, videó készítésbe kezdenek. Ebből a bejegyzésből megtudhatod, miért a videó a legnépszerűbb kontent manapság, melyek a legnépszerűbb videótípusok, s hogy melyik az az 5 ok, ami miatt IT cégként is érdemes belevágni a videózásba.
Miért épp a videó?
Mondhatnánk, hogy egyszerűen ez most a trend, ám a helyzet nem ilyen egyszerű – egyáltalán nem véletlen, hogy ekkora divatja van ma a videó készítésnek (és a podcast gyártásnak). Több tényező áll annak a hátterében, hogy a médiafogyasztók jelentős része inkább a videós kontent mellett teszi le a voksát ahelyett, hogy például olvasna.
Egyrészt ma arra van igény, hogy gyorsan, könnyen feldolgozható információkhoz jussunk. A videó erre a legkiválóbb megoldás, hiszen hat az összes érzékszervünkre és az érzelmeinkre is, és alkalmas arra, hogy bonyolultabb mondanivalót is egyszerűen, érzékletesen magyarázzon el.
A nézőnek nem kell a saját fantáziájára hagyatkoznia, mint szövegértésnél, hiszen az információ feldolgozását vizuális és auditív elemek is segítik.
Másrészt okostelefonjaink egyre nagyobb tudással rendelkeznek, s ma már kiváló minőségben nézhetünk rajtuk videókat.
Hogy milyen hatalmas igény van a videós tartalmakra, azt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy a YouTube a második legnépszerűbb közösségi média oldal, s a második legnagyobb keresőmotor a Google után.
Havi szinten 2,3 milliárd regisztrált felhasználója van, s több mint 30 millió csatorna érhető el rajta.
Videó ötletek cégeknek
Ma már senkinek sem kell elmagyarázni, hogy miért hatékonyabb vevőszerzési célokra egy jó videó, mint egy erőszakos, direkt reklám. A vásárlásra való felszólításnál sokkal célravezetőbb elnyerni a közönség bizalmát és lojalitását. Megmutatjuk, milyen videókat érdemes készíteni ennek érdekében.
Termékbemutató videó, összehasonlító és unboxing videó
Ezek a videók termékeket mutatnak be különböző módon. A közös jellemzőjük, kíváncsiságot és vágyat ébresztenek a nézőkben az adott termék megvásárlása iránt.
A termékbemutató videó egy kevésbé izgalmas terméket is képes érdekesen bemutatni, akár működés közben is – felkeltve a néző érdeklődését iránta.
Az összehasonlító videó inkább azoknak szól, akiknél a vásárlási szándék már megvan, de még nem döntötték el, hogy melyik árucikket rakják kosarukba. Ezek a tartalmak az egyes produktumok közötti különbségekre helyezik a hangsúlyt.
Az unboxing videóban pedig a kicsomagolás izgalmát osztja meg a videós a nézőkkel, ezáltal keltve fel a vágyat a termék iránt a nézőben.
Cégbemutató videó, image videó, rendezvényvideó
Ezen tartalmak célja, hogy pozitív érzelmeket ébresszenek a nézőkben a vállalat iránt, s erősítsék a célcsoport kötődését és lojalitását, illetve sok esetben a meglévő kollégák kötődésére is ilyen módon gyakorolnak pozitív hatást.
Néhány filmkocka, szuper effektek, jól megválasztott zene és némi frappáns szöveg képes szerethetőbbé tenni a vállalatot, s elérni azt, hogy a nézők őket válasszák a konkurencia helyett.
5 ok, amiért érdemes belevágni
Egyre több cég kezd el podcasteket gyártani vagy videózni annak érdekében, hogy a médiafogyasztási szokások változásához alkalmazkodva elérjék a videók segítségével a célcsoportjukat, s közelebb kerüljenek marketing céljaik megvalósításához. Melyek ezek a célok? Megmutatjuk!
Általános bemutatkozás, presztízs megszerzése
A sikeres üzleti tevékenység alapfeltétele az ismeretség – hogy a cégről tudomást szerezzen a célcsoport, megismerje a tevékenységét, a termékeit.
Ha a vállalat vagy annak képviselője egy szuper minőségű, pozitív érzéseket kiváltó videóban szerepel, és esetleg érdekes vagy hasznos információkat oszt meg a közönséggel, nemcsak nagyobb ismertségre tehet szert, de akár a presztízsét is növelheti.
Employer branding
A videók akár a munkáltatói márkaépítés eszközei is lehetnek, hiszen hozzájárulnak az arculat formálásához, és vonzóvá tehetik a vállalatot mint munkáltatót, illetve erősíthetik a meglévő csapat kötődését a cég mellett, melynek eredményeként a kollégák hosszú távon elköteleződnek a munkahelyük mellett.
Az előbb említett videótípusok közül erre kiválóan alkalmas például a rendezvényvideó, amely a cég fontos pillanatait örökíti meg vagy az image videó, melynek célja, hogy szerethetővé tegye a vállalatot.
Bizalomépítés
Ha a multimédiás tartalmakban értékes és érdekes információkat teszünk közkinccsé, és ezáltal segítjük a nézőt egy probléma megoldásában vagy a tudása bővítésében (például egy szakértői interjú által vagy egy folyamatot bemutató videóval), kialakul benne egyfajta bizalom a céggel szemben. Ugyanez érhető el profi podcastekkel is, de a videó annyiból „erősebb”, hogy az összes érzékszervünkre hatást gyakorol.
Hatékony tartalomgyártás (kötegelés, darabolás)
A videó készítés egyik fontos előnye, hogy hatékony tartalomgyártási mód. Például, ha havonta 1 napot szánunk videó készítésre, az alatt elkészül kb. 4-8 db videó. Az utómunkát követően ezek a kontentek akár 1-2 hónapon keresztül is publikálhatók, sőt az anyagokból további mikrotartalmak állíthatók elő, amelyek szintén felhasználhatók.
SEO hatások
A videós tartalmak releváns információi, a jól megválasztott címek, indexképek, fotók, leírások, a profin elhelyezett kulcsszavak képesek arra, hogy keresőoptimalizálási célokat is megvalósítsanak. A YouTube pedig – mint említettük – a Google után a második legnagyobb keresőmotor, amelyen az organikus találatok hosszú távon minőségi forgalmat terelnek a csatornára, hiszen el tudja dönteni, mely kontentek érdekelhetik még a nézőt.
Egy jól sikerült videó számos módon felhasználható. Megosztható a közösségi média felületeken, a honlapon, feltölthető a YouTube-ra – és még sorolhatnánk a lehetőségeket. Ha profi tartalmakra vágysz, vedd fel a kapcsolatot a DLX MEDIA csapatával!
Hozzászólások
-