Új év, új célok, új lendület! Az esztendő első hónapjának kezdeténél keresve sem találhatnánk jobb alkalmat, hogy megtervezzük vállalatunk fejlesztésének következő lépcsőfokait. Fontos természetesen, hogy ezek reális célok legyenek: nem akkor végeztünk jó munkát, ha 2022 decemberére garantált csalódás vár az talajtól elrugaszkodott tervek miatt, hanem akkor, ha gyakorlatias, realista szemlélettel álmodunk nagyot. Gyűjtöttünk is 3 olyan lépést, amelyet érdemes megfontolni: tarts velünk, még nem késő kiegészíteni a fogadalmakat!
Vezess be egy jól működő vállalatirányítási rendszert!
Egy komoly vállalkozás komoly szervezést igényel. Amikor egyedül vagy néhány emberrel elindultál, talán még elég volt a kockás füzet és az Excel tábla – a céged fejlődése elé azonban komoly gátat vethet, ha a vállalatirányítási gyakorlataid nem követik a növekedést. Az Acterra International ERP rendszerek bevezetésére specializálódott: tapasztalataik szerint a kezdeti izgalom sokkal nagyobb, mint az átállással járó valódi nehézségek. Ügyfeleik többsége a betanulási fázis után hirtelen alig tudott mit kezdeni a felszabaduló idővel és szervezési kapacitással. Tévhit az is, hogy a vállalatirányítási rendszerek csak a multiknak és nagyvállalatoknak éri meg: az olyan cégre szabható, rugalmas ERP rendszerek, mint az SAP Business One, kis-és közepes vállalkozások számára is kiváló opciót jelentenek.
Tedd rendbe a raktáradat!
Ezt veheted akár a szó szoros értelmében is, és nekiállhatsz katonás rendet pakolni a raktárhelyiségben. Ám ha ez a rend nem egy tudatosan felépített, jól áttekinthető rendszeren alapul, alig pár napig lesz csak fenntartható. Ha a hirtelen növekedés miatt felborult a „kicsiben” már jól bevált és megszokott raktározási rutinod, itt az ideje szintet lépni! Ha az előző bekezdés meggyőzött egy ERP rendszer bevezetése mellett, olyan szoftvert érdemes választani, amelyhez raktárkezelő modul is elérhető.
Gondold újra az irodai gyakorlatokat!
2022-ben már tényleg mindannyian fogainkat összeszorítva reméljük, hogy végre örökre magunk mögött hagyhatjuk a világjárvány időszakát. Azonban azt is érdemes meglátnunk, hogy a majd’ két évig elnyúló krízishelyzet a negatívumok mellett – ha sokkal kevesebbet is – előnyökkel is járt. E kevés pozitív hozadék egyike az otthoni munkavégzés szélesebb körű elterjedése. Természetesen az irodai munkavégzésnek is rengeteg előnye van, így a legtöbb esetben nem érdemes egyik napról a másikra felszámolni ezt a lehetőséget. Az viszont jót fog tenni a munkahelyi légkörnek, ha a kollégáidnak meghagyod heti vagy havi néhány otthon töltött munkanap lehetősgét.
Hozzászólások
-