A digitalizált világnak köszönhetően az otthonunk tele van számos elektronikai eszközzel. Ám egészen addig nem veszünk a mennyiségükről tudomást, amíg el nem jön a költözés napja, és el nem kezdünk azon gondolkodni, hogyan pakoljuk össze ezeket a tárgyakat szakszerűen anélkül, hogy megsérülnének.
A kényes régiségekhez vagy családi fotókhoz képest a műszaki eszközöket általában sokkal hanyagabb módon csomagoljuk. Igaz, hogy a számítógépek, játékkonzolok és nyomtatók masszív műanyag tokkal rendelkeznek, hogy megóvják őket a mindennapi sérülésektől, de különleges odafigyelést igényelnek, ha dobozba tesszük őket.
Tovább adnál a használt elektronikai eszközödön?
Ilyen esetben is lényeges kérdés az, hogy miben adod fel az új gazdájának a műszaki cikket. Biztosan nem szeretnéd azt, hogy sérülten érkezzen meg a vásárlóhoz, téged pedig reklamációkkal bombázzanak.
Ha nem csomagolod be megfelelően ezeket az elektronikai cikkeket, költözés közben egy óvatlan esés, vagy a szállítás során egy kis összekoccanás, és a kár szinte elkerülhetetlen lesz.
Most azonban megmutatjuk, mi az, amire mindenképpen oda kell figyelned, amikor műszaki eszközöket kell becsomagolnod.
Költözés előtt ismerd meg a Wanapack-Miniker kínálatát. Termékkategóriáik folyamatos bővülése miatt 1991 óta gazdag csomagolóanyag-kínálattal rendelkeznek, ajánlatukban a standard dobozok és csomagolóanyagok mellett személyre szabott doboz terveket is találsz, amelyek kielégítik az igényeket a kis tételektől a nagyobb tételekig. Válassz a több 100 termék közül és rendelj rögtön készletről, akár 3-5 nap szállítási idővel.
Mi az, amire mindenképpen szükséged lesz?
Eredeti csomagolás
Ha megőrizted a termék eredeti csomagolását, akkor nem kell aggódnod. Az eredeti csomagolódobozokat úgy tervezték, hogy a lehető legjobban megvédjék a műszaki eszközt. Ha esetleg a vásárlást követően megváltál ezektől a dobozoktól, akkor más olyan csomagolóanyagot kell keresned, amely elég nagy ahhoz, hogy elférjenek különállóan az elektronikus eszköz berendezései. Keress olyan kartondobozokat, amelyek jobb védelmet nyújtanak (vastagabb karton és dupla falak), és különböző formájúak,méretűek.
Buborékfólia
Fontos tudni, hogy a buborékfólia a legjobb választás az elektronikai eszközök becsomagolásakor, mivel a fólia párnázó hatást fejt ki a szállítás során jelentkező kedvezőtlen tényezők ellen. Válassz antisztatikus buborékfóliát, hogy elkerüld a statikus elektromosság esetleges káros hatásait az elektronikai eszközökre.
Csomagolópapír
A puha csomagolópapír kötelező, ha elektronikai eszközöket csomagolsz be, mert megakadályozza a por bejutását az eszközökbe, és egyben párnaként szolgál a külső hatásokkal szemben.
Hogyan kezdj hozzá?
1. Készíts biztonsági másolatot minden adatról és fájlról!
A számítógépes berendezések tárolása előtt mindenképpen készíts biztonsági másolatot a fontos adatokról. Bár nem valószínű, hogy a rendszer megsérülne, jobb elővigyázatosnak lenni.
2. Vedd ki az elemeket!
Bármilyen elektronikai cikk áthelyezése vagy tárolása előtt távolítsd el az elemeket a távirányítókból vagy a tartozékokból. Az akkumulátor korróziója tönkreteheti az elektronikus alkatrészeket.3
3. Válaszd le a vezetékeket és a tartozékokat!
Csomagolás előtt válaszd le az összes perifériát a számítógépről. Időtakarékosnak tűnhet, ha csatlakoztatva hagyja a tartozékokat, de a fémek hosszan tartó érintkezése problémákat okozhat, különösen a klímaberendezés nélküli tárolás során.
4. Óvakodj a portól
Csomagold be a monitorokat és tévéket buborékfóliával vagy csomagolóanyaggal és ragassz papírt a ventilátorokra és a szellőzőnyílásokra, így megakadályozod, hogy a részecskék bekerüljenek az elektronikai cikkek tokjába.
5. Az elektronikát szabályozott klímakörnyezetben tárold
Ha az elektronikus berendezéseknek hosszabb utat kell megtennie a szállítás során, akkor mindenképp figyelj oda arra, hogy ezek rendkívül érzékenyek a szélsőséges hőmérsékletekre.
A hideg a fém alkatrészek összehúzódását okozza, gyengítve a forrasztott alkatrészeket. A folyadékkristályos kijelzők vagy LCD-k akár meg is fagyhatnak erős hidegben.
A hő kétféleképpen károsítja az elektronikát. Mivel a fém alkatrészek forró időben kitágulnak, túlzott terhelést jelentenek a forrasztott csatlakozásokra. A meleg levegő több nedvességet is megtart, a magas páratartalom pedig rendkívül ártalmas az elektronikára.
Ha a készülékeket napokon, heteken vagy hónapokon át kell tárolnod, tartsd olyan helyen, ahol egyenletes a hőmérséklet. Ha nagy távolságot tesznek meg, megfelelő mennyiségű csomagolóanyag használatával győződj meg arról, hogy a doboz jól szigetelt a szélsőséges hőmérsékletektől.
Tedd meg a szükséges lépéseket annak érdekében, hogy a műszaki cikkek ne sérüljenek a szállítás vagy a költözés során.
Használd szakszerűen a csomagolóanyagokat, az összepakolás előtt pedig készítsd fel őket megfelelően a szállításra.
Aknázd ki a sérülés lehetőségét!
Hozzászólások
-